Nagrody z okazji święta Bibliotekarzy

dscn2211.jpg
Bronisława Gralewska, Bogusława Marczak, dyrektor MBP Bożena Kaliściak i Leonard Napiórkowski

12 maja 2008 roku w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie podczas uroczystości z okazji Święta Bibliotekarzy i Bibliotek oraz Dnia Kierbedziów organizowanych przez Bibliotekę Publiczną m. st. Warszawy Bibliotekę Główną Województwa Mazowieckiego wręczono nagrody wybitnym bibliotekarzom Mazowsza. Honorową Odznaką "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ" przyznawaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego znalazły nagrodzone m. in. dwie płońskie bibliotekarki: st. kustosz mgr Bogusława Marczak oraz st. bibliotekarz Bronisława Gralewska. Obie panie swoją wieloletnią i nienaganną pracą mają szczególne zasługi w popularyzowaniu kultury czytelniczej wśród młodzieży i dorosłych oraz podnoszenia standardów biblioteki publicznej w środowisku.
Ponadto Nagrodę im. Kierbedziów ustanowioną przez Bibliotekę m. st. Warszawy na cześć swoich fundatorów - otrzymał Pan Leonard Napiórkowski z Płońska. Laureaci tej prestiżowej nagrody to "współcześni Kierbedziowie", osoby szczególnie zasłużone w działalności na rzecz rozwoju czytelnictwa i bibliotek publicznych.
Nagrody te mają dla naszego środowiska wyjątkowe znaczenie. Potwierdzają szczególną misję zawodu bibliotekarza we współczesnej instytucji kultury oraz wskazują, iż Biblioteka Publiczna jest ciekawym partnerem w kreowaniu aktywności lokalnej.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

dscn2189.jpg    dscn2180.jpg