Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Płońsku
Wykonawcy: Teatr NARWAL z Białegostoku
spektakle odbędą się w Czytelni MBP przy ul. Północnej 15 B
Rezerwacja miejsc pod nr tel. 0-23 662 24 56 wew. 16
st. kustosz mgr Bogumiła Iwanowska
__________________________________________________
2010 rok
"Latający kufer"              
12 maja 2010 roku, godz. 12.00

"Latający kufer" - jedna z najpiękniejszych bajek Andersena, w której zobaczymy barwne jawajki, pacynki i aktorów żywego planu. Scenografia i muzyka przeniosą nas w kraje dalekiego wschodu. Wesoło opowiedziana historia o chłopcu, który swoim niedotrzymywaniem słowa zranił wiele serc. Bajka uczy szacunku do otaczającego nas świata i ludzi.

__________________________________________________
2009 rok
"Król Bul"              
14 maja 2009 roku, godz. 12.00            zobacz zdjęcia        

„To znakomita bajka polskiej pisarki Katarzyny Lengren. Zachwyci Was humorem, postaciami i zwykłym tematem ukazanym ... niezwykle! Rzecz się dzieje na królewskim dworze, wśród wybornych manier i niezłomnych cnót, lecz na nic się te „wielkości zdają... bo choć król był mądry jak stary dąb, miał chory ... ząb! Wielkość Twa jest wtedy kolego, gdy dentyście pokażesz zęba swego! Zapraszamy wszystkich na zabawną, teatralną przygodę, która oswoi Was z lękiem przed dentystą.

__________________________________________________
2008 rok
„Tadek Niejadek”
19 września 200 8 roku, godz. 11.00                       zobacz zdjęcia
  
    Zabawna opowieść o chłopcu, który jedzenie traktował jako nieprzyjemny obowiązek. Chłopiec przy jedzeniu dąsał się, grymasił, surówki i sałatki zamieniał na chrupki, a zupy na czekoladę i landrynki. Zmartwiona mama zwraca się o pomoc do słynnej kucharki cioci Halinki. Ciocia Halinka sprawia psikusa małemu niejadkowi, w konsekwencji  czego Tadek niejadek je cały obiadek.

„ Akademia poetów”
23 października 2008 roku, godz. 12.00                zobacz zdjęcia

    Zapraszamy w podróż po poetyce dziecięcej. Spektakl jest adaptacją polskich wierszy z literatury dziecięcej. To zabawna historia o potyczkach dwóch poetów, którzy nade wszystko ukochali dzieci – Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Barwna scenografia, kolorowe stroje i zabawna gra aktorów przyciągnie i  zainteresuje poezją wszystkie dzieci.

„Złota rybka”

21 listopada 2008 roku, godz. 11.00                      zobacz zdjęcia

    Przed stu wiekami, gdzieś nad wielkim morzem... W małej chatce na skraju lasu, żył Jakub wraz ze swą żoną Laurą. Byli biedni, ale bardzo szczęśliwi. Jakub łowił ryby, a czasem przynosił Laurze małe bursztyny znalezione nad brzegiem morza. Żona w podzięce przędła nici i dziergała ciepłe swetry oraz skarpety, które ogrzewały zmarznięte stopy Jakuba podczas morskich wypraw. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie ...
    Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych baśni, na której wychowało się wiele pokoleń. Uczy pokory i szacunku do otaczającego nas świata. Razem z rybakiem przemierzamy błękitne morze, próbujemy dokonać właściwych wyborów. Przedstawienie ma charakter interaktywny, mali widzowie biorą  w nim czynny udział. Spektakl jest połączeniem gry żywoplanowej i animacji lalkarskiej. Przedstawienie wypełniają piosenki nawiązujące do tematu oraz studyjna muzyka.

„ Królowa Śniegu“
4 grudnia 2008 roku, godz. 11.30                          zobacz zdjęcia

    To barwna historię dwojga dzieci, których przyjaźń pokonała wszystko, co stanęło na jej drodze, a czyste i kochające serca stopiły największe lodowe góry.
    Kolorowa i różnorodna scenografia pozwala widzom wędrować razem z Gerdą przez: łąki, rzekę, zamek, by wreszcie znaleźć się w pałacu Królowej Śniegu, gdzie płatki śniegu spadają nawet na nosy dzieci. Aby przedstawić magiczny świat Andersena wykorzystano trzy rodzaje lalek: jawajki, które zachwycają plastyką,, kolorowe kukły, oraz śmieszne pacynki, a w to wszystko wprowadzają Was aktorzy w roli zabawnych narratorów.

     

home