Stanisław Prokopczyk - Moja Ziemia Płońska pędzlem malowana - wernisaż i wystawa
2017-03-16 17:11:30

Burmistrz Miasta Płońska
Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku
zapraszają
Stanisław Prokopczyk
MOJA ZIEMIA PŁOŃSKA PĘDZLEM MALOWANA

W E R N I S A Ż
31 marca 2017 roku, godz. 18.00
Czytelnia MBP, ul. Północna 15 B

W Y S T A W A
kwiecień - wrzesień 2017

Współpraca:
Towarzystwo Miłośników Ziemi Płońskiej Art Płona
______________________________________________________
...Od wiosny, aż późnej jesieni lubię przebywać w plenerze. Zawsze mam przy sobie swój warsztat malarski: blok rysunkowy, farby akwarelowe, pędzel, paletę i naczynia na wodę oraz rozkładany stołek.
    Chętnie wędruję pieszo, przeważnie do miejsc wcześniej upatrzonych, ale zdarza się również, że przypadkowo odkrywam nowy ciekawy motyw malarski.
W wyborze obiektu malarskiego ważna rolę odgrywają: pogoda, słońce, światłocień, itp.
    Najbliższy dla mnie jest krajobraz ojczysty - wśród pól i łąk odnajduję stare chaty wiejskie, zabytkowe kościoły i przydrożne kaplice, spotykam ciekawych ludzi,  zwierzęta i ptaki, pomniki przyrody.
    Miasta oferują także wiele bogatych form plastycznych utrwalonych
w pięknej architekturze. Zdobią je parki i „lustra” wodne. Usytuowane nad rzekami odbijają swoje kształty w ich nurtach. Dzięki obrazom namalowanym podczas dalekich podróży zagranicznych mogę wspominać po latach dawne przeżycia...