Noc Bibliotek

W programie:
godz. 18.30 - WSPÓLNE CZYTANIE: ZŁOTE MYŚLI I ANEGDOTY LITERACKIE

godz. 19.00 - WERNISAŻ WYSTAWY STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW ZIEMI PŁOŃSKIEJ ART PŁONA

godz. 20.00 - FILM, KABARET, TEATR, CZYLI WIECZÓR Z…
Barbarą Wrzesińską

Barbara Wrzesińska:
Polska aktorka. Występowała w Warszawie w teatrach: Współczesnym (1956–1973), Narodowym (1973–1976), Ateneum (1976–1993), Teatr Scena Prezentacje. Najbardziej znana jako Panna Basieńka z telewizyjnych kabaretów Olgi Lipińskiej. Laureatka m.in. Złotego Ekranu (1972), odznaczona medalem Per aspera ad astra przez Fundację Sceny na Piętrze (2001).
Odtwórczyni ról dramatycznych m.in. Honey – Kto się boi Wirginii Woolf? E. Albeego, Gladys - Aloes A. Fugarda, Ala – Tango S. Mrożka), komediowych i charakterystycznych (m.in. Molly – Opera za trzy grosze B. Brechta, Spika hrabina Tremendosa – Oni S.I. Witkiewicza, Eleonora – Zamek w Szwecji F. Sagan).

Artyści Stowarzyszenia  Twórców Ziemi Płońskiej ART PŁONA:

Zdzisław Wiśniewski
Malarz, muzyk, działacz społeczny i animator kultury. Prezes Stowarzyszenia ART PŁONA.

Sławomir Zembrzuski
Rzeźbiarz, malarz, fotografik i regionalista. Założyciel  i pierwszy prezes Stowarzyszenia ART PŁONA.

Aneta Zabłocka
Jej pasja to malarstwo.

Andrzej Lewandowski
Z zamiłowania malarz i fotografik. Interesuje się historią lotnictwa polskiego podczas II wojny światowej. Opracował wiele tekstów o lotnikach pochodzących z powiatu płońskiego.

Joanna Ruszkowska
Rękodzielniczka, instruktorka warsztatów artystycznych, miłośniczka fotografii.

Katarzyna Rólka
Pasjonatka fotografii.

Wiesława Wypniewska
Jej pasją jest haft krzyżykowy.

Ewa Tomczak
Historyk sztuki, pedagog i kulturoznawca, z zamiłowania malarka.

Kazimierz Markowski
Malarz i rzeźbiarz.