Płoński Salonik Literacki - TOMAS TAMOŠIŪNAS DANIEL KRAJCZYŃSKI

Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Sienkiewicza w Płońsku
zaprasza na

XII Międzynarodowy Festiwal
ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza”

pod patronatem Marszałka Sejmu RP, Marszałka Województwa Mazowieckiego i Biskupa Płockiego

PŁOŃSKI SALONIK LITERACKI

Z MŁODYMI POETAMI AWANGARDY WILEŃSKIEJ

TOMAS TAMOŠIŪNAS
i DANIEL KRAJCZYŃSKI

6 maja 2016 roku, godz. 11.00
Czytelnia MBP, ul. Północna 15 B

TOMAS TAMOŠIŪNAS
Urodzony 7 maja 1990 roku, zdał maturę w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie. Ukończył Wileńską Szkołę Plastyczną im. Justinasa Vienožinskasa. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Prawniczym im. Michała Romera. Wydał debiutancki zbiór wierszy Do krainy wyciszenia (2012). W 2014 roku pierwsza wystawa personalna instalacji 8 kilogramów sumienia w galerii „Znad Wilii“ w Wilnie.
Niezmienne zostaje tylko jedno – moja zażyła przyjaźń z najbardziej zapewne elegancką Damą – Poezją...

DANIEL KRAJCZYŃSKI
Urodzony 25 marca 1989 roku, zrobił maturę w szkole średniej Trokach (Litwa). Ukończył kolejno studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina w Wilnie.
Latom spędzonym z nauką wiernie towarzyszyła mu poezja, której próby ukazywały się na łamach „Tygodnika Wileńszczyzny” i „Kuriera Wileńskiego”, a w roku 2015 wydał swój pierwszy tomik Posłuchać krzyku ryb, wie zatem, co to długie nieprzespane noce z filiżanką zielonej herbaty i czysta biała kartka — oczekiwanie na natchnienie, które niczym kobieta: raz zakochana i wesoła; raz zła, smutna lub obojętna.